Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policjanci apelują o ostrożną jazdę

piątek, 31 grudnia 2021 15:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Policjanci apelują o ostrożną jazdę
Policjanci apelują o ostrożną jazdę
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przed nami sylwestrowa noc – policjanci apelują o  ostrożną, trzeźwą jazdę. Na drogach pojawiają się wzmożone patrole funkcjonariuszy, którzy sprawdzać będą trzeźwość kierowców. Warto też pamiętać o tym, że po północy zaczynają obowiązywać nowe, znacznie wyższe taryfikatory mandatów.

Jeśli wybieramy się na zabawę połączoną z piciem wysokoprocentowych trunków, zadbajmy zawczasu o bezpieczny powrót do domu.

- Do samochodu wsiadajmy tylko z trzeźwym kierowcą. Zachowujmy się rozsądnie nie tylko ze względu na siebie, ale także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli stać nas na zabawę, to stać nas także na opłacenie taksówki do domu. Policjanci będą na wielu drogach w regionie i sprawdzą trzeźwość kierujących – zapowiada komisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Drogowego KWP w Kielcach.

Jak podkreśla funkcjonariusz, nie będzie taryfy ulgowej dla pijanych kierowców ani dla tych, którzy rażąco łamią zasady ruchu drogowego. Warto też pamiętać, że mandat otrzymany już po północy odczujemy znacznie dotkliwiej. O zmieniających się taryfikatorach pisaliśmy TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO