Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policjanci planują spore zakupy. Otrzymali wsparcie od województwa

czwartek, 29 września 2022 12:20 / Autor: Michał Łosiak
Policjanci planują spore zakupy. Otrzymali wsparcie od województwa
Policjanci planują spore zakupy. Otrzymali wsparcie od województwa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

320 tysięcy złotych przekazały władze województwa świętokrzyskim policjantom na zakup samochodu terenowego dla kontrterrorystów. W sumie, mundurowi chcą przeznaczyć w najbliższym czasie niespełna 3,5 miliona złotych na nowe auta.

– Samorząd województwa świętokrzyskiego wspiera służby, które czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Przekazana kwota pozwoli Komendzie Wojewódzkiej na montaż segmentu zakupów potrzebnego sprzętu, będzie cennym uzupełnieniem finansowania z innych źródeł. Na ostatniej sesji Sejmiku radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie, co pozwoliło na przekazanie tych pieniędzy na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski, podpisując umowę z komendantem Jarosławem Kaletą.

 KWP w Kielcach planuje zakup siedmiu samochodów nieoznakowanych z napędem elektrycznym za kwotę ponad 1,2 miliona złotych, dwóch samochodów oznakowanych za kwotę blisko 300 tysięcy złotych, jednego samochodu typu SUV oznakowanego za kwotę 166 tysięcy złotych  oraz 10 samochodów typu SUV nieoznakowanych na kwotę ponad 1,7 miliona złotych.

Pojazd, na który pieniądze przekazało województwo, jest niezbędny do realizacji zadań związanych m.in. z prowadzeniem działań kontrterrorystycznych, bojowych, minersko – pirotechnicznych oraz ratunkowych w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO