Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pomimo niepogody Buski Dzień Sportu zakończony sukcesem

niedziela, 24 września 2023 16:19 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Pomimo niepogody Buski Dzień Sportu zakończony sukcesem
Pomimo niepogody Buski Dzień Sportu zakończony sukcesem
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

To była prawdziwa gratka dla fanów aktywnego spędzania czasu. W Busku–Zdroju odbyła się kolejna edycja Dnia Sportu. W niedzielę, 24 września w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Kusocińskiego 3 zaprezentowały się kluby i stowarzyszenia sportowe z całej gminy Busko-Zdrój. 

Choć niesprzyjająca pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów i impreza musiała zostać przeniesiona ze Stadionu Miejskiego do hali sportowej, to i tak zainteresowanie wydarzeniem było ogromne.

- Po raz kolejny przekonaliśmy się, że sport w Busku- Zdroju cieszy się powodzeniem. To, co zasługuje na uznanie to także liczba stowarzyszeń i klubów sportowych, które działają na terenie naszej gminy. Mamy niemal każdą dyscyplinę sportową, więc naprawdę jest czym się chwalić. Ten Dzień Sportu jest zatem nie tylko po to, by zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania czasu, ale też po to, by mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkich klubach i stowarzyszeniach – powiedział Michał Maroński, wiceburmistrz miasta i gminy Busko –Zdrój.  

Podczas wydarzenia zaprezentował się między innymi Klub Kung-Fu Yantai.

- Nasi zawodnicy mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Mamy na swoim koncie już około czterystu pięćdziesięciu medali. Bardzo cieszy mnie to, że wśród dzieci i młodzieży jest tylu chętnych do aktywnego spędzania czasu – podkreśla Andrzej Cupryjak-Socha, prezes i trener buskiego klubu.

W klubie Kung-Fu Yantai trenuje między innymi Szymon Majcher.

- Bardzo to lubię i cieszę się, że tu trafiłem. Już nawet zdobyłem medal. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze niejeden zwycięski pojedynek – powiedział chłopiec.

Od jedenastu lat KUNG-FU trenuje Agata Godula.

-  Dla mnie to nie tylko rozrywka i hobby, ale też forma dbania o zdrowie. Myślę, że to jest coś, co nigdy mi się nie znudzi – przyznała.

Podczas Dnia Sportu nie zabrakło także miłośników boksu. Mogli oni poznać zawodowych pięściarzy oraz zapoznać się z ofertą Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Ring Busko-Zdrój, który reprezentował między innymi Patryk Głuch – zawodowy bokser.

- To jest naprawdę piękny sport. Uczy dyscypliny, ale dodaje też pewności siebie. Warto jednak pamiętać, że wymaga on dużo pracy i systematyczności – podkreśla.

Oprócz prezentacji klubów sportowych na zainteresowanych czekało także mnóstwo atrakcji, między innymi zabawy i konkursy, strefa dla dzieci, a nawet  specjalna strefa zdrowia, gdzie można było skorzystać z bezpłatnego badania analizy ciała i konsultacji z dietetykiem. 

 

Tekst, współpraca: Joanna Kowacz - Makówka

Aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO