Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Porady fizjoterapeutyczne przez telefon w ŚCO

piątek, 17 kwietnia 2020 09:49 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Zakład Rehabilitacji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii rozpoczął realizację porad fizjoterapeutycznych przez telefon.

Jak podkreśla Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z porad mogą skorzystać pacjenci posiadający skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. – System idealny jest wtedy gdy pacjent może się spotkać z lekarzem osobiście, jednak niektórzy pacjenci nie mogą dłużej czekać. Dotyczy to pacjentek po operacji raka piersi, czy po zabiegach w zakresie narządu rodnego gdzie chodzi o profilaktykę przeciwobrzękową. W takich przypadkach pacjent proszony jest o kontakt z sekretariatem Zakładu Rehabilitacji i umówienie się na teleporadę – tłumaczy rzecznik. – Fizjoterapeuta przez telefon opowie co pacjent może sam zrobić w warunkach domowych, jakie ruchy czy ćwiczenia wykonywać – dodaje rzecznik.

Przed wykonaniem połączenia pacjent powinien przygotować następujące dane: PESEL, numer prawa wykonywania zawodu lekarza kierującego, numer REGON i kody resortowe w części VII i VIII przychodni, która wystawiła zlecenie - te dane są na skierowaniu, rozpoznanie choroby oraz datę wystawienia skierowania.

Osoby posiadające skieorwanie na zabiegi fizjoterapeutyczne mogą się umówić na teleporadę za pośrednictwem numeru telefonu: 41 36 74 168. Natomiast pacjenci, którzy nie posiadają skierowania, mogą skorzystać z teleporady w poradni rehabilitacyjnej, u lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej. W tym celu należy skontaktować się z call-center ŚCO pod numerem telefonu: 41 36 74 208. W celu rejestracji do poradni pacjent musi być w stałym leczeniu w Poradni Rehabilitacyjnej ŚCO lub mieć skierowanie wystawione przez lekarza POZ lub specjalisty.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO