Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Porzucił psa przy drodze. Tego samego dnia usłyszał zarzuty

piątek, 24 marca 2023 12:42 / Autor: Aleksandra Rękas

Wyrzucił psa z samochodu, po czym natychmiast odjechał. Miał pecha, bo przez okno zauważył go świętokrzyski policjant, który natychmiast zareagował. Dzięki temu 46-letni mężczyzna  jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj (23 marca) o poranku, w jednej z miejscowości nieopodal Kielc.

- W okolicy jednej z posesji zatrzymała się osobowa honda, z której mężczyzna wypuścił małego psa, porzucając go na drodze i odjechał. Całe zajście zauważył przez okno swojego domu funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Funkcjonariusz nagrał telefonem odjeżdżające auto i powiadomił innych mundurowych, a sam zaopiekował się porzuconym psiakiem. Dzięki szybkiej reakcji udało się ustalić mężczyznę, który w taki sposób potraktował zwierzę.

- 46-latek trafił do siedziby stróżów prawa, gdzie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz dobrowolnie poddał się karze – uzupełnia policjantka.

Psiak trafił pod opiekę weterynarza, funkcjonariusz szuka dla niego odpowiedzialnego domu.Za znęcanie się na zwierzęciem grozi do trzech lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO