Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przed nami święta. Zachowajmy rozwagę na drogach

czwartek, 28 marca 2024 12:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Przed nami święta. Zachowajmy rozwagę na drogach
Przed nami święta. Zachowajmy rozwagę na drogach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Okres nadchodzących świąt Wielkiej Nocy to czas odpoczynku od codziennych obowiązków… ale nie dla wszystkich. Pracowicie będą je spędzać świętokrzyscy policjanci, którzy podkreślają, że dla nietrzeźwych za kółkiem oraz kierowców rażąco łamiących przepisy drogowe nie będzie taryfy ulgowej.

Święta to tradycyjnie czas wzmożonych podróży. Dlatego na naszych drogach będzie można spotkać większą liczbę mundurowych z drogówki.

- Funkcjonariusze studzić będą zapały nieodpowiedzialnych kierujących przy użyciu między innymi mierników prędkości czy radiowozów z wideorejestratorami.  Dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, stróże prawa będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także sprawdzać stan trzeźwości kierujących – podkreśla podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Policjanci przestrzegają jednocześnie przed wsiadaniem za kierownicę „na podwójnym gazie”. Oprócz więzienia, za takie przestępstwo można stracić samochód.

- Pamiętajmy również o kulturalnej jeździe. Drogi są dla wszystkich – nie tylko kierowców, ale i motocyklistów, pieszych, rowerzystów. Szanujmy się nawzajem i bądźmy ostrożni. Lepiej dotrzeć do celu pięć minut później, niż wcale – przestrzega komisarz Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej drogówki.

Mundurowi przypominają też, by przed podróżą sprawdzić stan techniczny naszego auta i nie dać się zwieźć słonecznej aurze. To właśnie przy sprzyjających warunkach pogodowych, dochodzi do największej liczby wypadków.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO