Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rusza program "Szkoła na dwóch kółkach"

wtorek, 03 marca 2020 11:56 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Fundacja Wielka Radość na Małych Kółkach rusza z programem "Szkoła na dwóch kółkach". W ramach przedsięwzięcia w przedszkolach, szkołach i placówkach wychowawczych będą odbywać się spotkania poświęcone tematyce rowerowej. Pierwsze zostało zaplanowane na koniec marca.

- "Szkoła na dwóch kółkach" to cykliczne spotkania z dziećmi, które są wynikiem realizacji jednego z naszych celów statutowych, czyli szeroko pojętej edukacji rowerowej. Podczas spotkań będziemy mówić o budowie roweru, o tym, jak o niego dbać, jak naprawiać i jak bezpiecznie się na nim poruszać. Młodsze dzieci będą mogły liczyć na trochę zabawy, konkursy z nagrodami, co pozwoli, aby lepiej zapadło im to w pamięć - mówi Dominik Kowalik, założyciel Fundacji Wielka Radość na Małych Kółkach.

Spotkania będą odbywać się w przedszkolach, szkołach i placówkach wychowawczych w całym województwie, ale również poza nim. Pierwsze zostanie zorganizowane w Szkole Specjalnej nr 1 w Kielcach pod koniec marca. Kolejne odbędą się w wakacje. - Będą to spotkania na boiskach i placach przed szkołami. Rozszerzymy je o park rowerowy, tor do jazdy do doskonalenia swoich umiejętności i zaprosimy do udziału policjantów z drogówki - tłumaczy Dominik Kowalik.

Patronat nad programem objął wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO