Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Słabe zainteresowanie szczepieniami w szkołach

piątek, 10 września 2021 14:44 / Autor: Magdalena Nowak
Słabe zainteresowanie szczepieniami w szkołach
Słabe zainteresowanie szczepieniami w szkołach
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Około 10 procent rodziców złożyło deklaracje wyrażające zgodę na zaszczepienie swoich dzieci przeciw Covid-19. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty zbiera również dane dotyczące liczby uczniów, którzy już przyjęli preparat chroniący przed zakażeniem.

– Deklaracje nie zostały jeszcze podliczone, ale widzimy, że zainteresowanie jest niewielkie, wynosi około 10 procent. W zależności od decyzji dyrektorów placówek chętni będą mogli się zaszczepić w szkole, w punktach szczepień mobilnych oraz stacjonarnych. Jeśli w danej szkole znajdzie się 30 chętnych osób mowa o uczniach, nauczycielach oraz rodzicach, to kuratorium takie punkty wyjazdowe zorganizuje – mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

– Na ten moment nie wiemy również, ilu uczniów już jest zaszczepionych. Wiele osób przyjęło preparat w wakacje, w związku z wyjazdami na wypoczynek. Z rozmów z dyrektorami wnioskujemy, że to dosyć spora grupa, która może sięgać nawet 50 procent, jednak te dane musimy jeszcze zweryfikować – dodaje kurator.

Od początku roku szkolnego do piątku, 10 września, w świętokrzyskich szkołach nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Wszystkie zajęcia prowadzone są stacjonarnie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO