Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Starachowicka pływalnia otwarta po generalnym remoncie

środa, 22 marca 2023 12:27 / Autor: Weronika Kępa
Starachowicka pływalnia otwarta po generalnym remoncie
Starachowicka pływalnia otwarta po generalnym remoncie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kompleksowy remont starachowickiej krytej pływalni dobiegł końca. Po dwunastu latach obiekt w końcu odzyskał swój blask.

Pływalnia po zmianach to nowe rozwiązania technologiczne, poprawa komfortu użytkowania, oszczędniejsza eksploatacja i nowe wyposażenie obiektu.

– Cieszymy się z faktu, że prace zostały zakończone. Kompleksowy remont został przeprowadzony po raz pierwszy od dwunastu lat, a więc od momentu powstania obiektu – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.

Remont kosztował ponad trzy miliony złotych i podzielony był na etapy.

– W ramach przeprowadzonych prac wykonano między innymi nowe połacie dachowe, nowe sufity oraz wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Na pływalni na nowo zaaranżowaliśmy  strefę SPA. Na korzystających czeka zupełnie nowa sauna i strefa odnowy biologicznej, a także sauna mokra czy komnata solna z tężnią solankową. Miłośnicy tej części SPA będą mogli korzystać ze specjalnie organizowanych dla nich wieczorów saunowych – wyjaśnia prezydent.

Wraz z zakończonym remontem obiektu MOSiR wprowadził nowy cennik biletów. Bilet normalny na basen rozpoczyna się od sześciu złotych, a bilet ulgowy to wydatek od pięciu złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO