Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyska „Solidarność” zabiera głos w sprawie zwolnień w MAN Bus

wtorek, 06 grudnia 2022 13:02 / Autor: Michał Łosiak
Świętokrzyska „Solidarność” zabiera głos w sprawie zwolnień w MAN Bus
Świętokrzyska „Solidarność” zabiera głos w sprawie zwolnień w MAN Bus
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Z niepokojem przyjmujemy informacje dotyczące likwidacji miejsc pracy w MAN Bus w Starachowicach – napisał w swoim komunikacie Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”. Związkowcy sprzeciwiają się skali zwolnień.

Przypomnijmy, że władze starachowickiego MAN-a zapowiedziały zwolnienie 860 osób w związku z trudną sytuacją gospodarczą.

„Wszystko wskazuje na to, że pracodawca uchylił się od prawem przewidzianych procedur przy tak potężnych redukcjach zatrudnienia, masowo korzystając z usług agencji zatrudnienia i z umów na czas oznaczony. Według informacji związkowych, chodzi w sumie o około 1200 osób nie mających trwałych stosunków pracy w firmie. Ten sposób omijania ustawy o tzw. zwolnieniach grupowych, pomija związki zawodowe jako prawną stronę dialogu wewnątrzzakładowego, a tym samym uniemożliwia zawarcie porozumienia”, czytamy w stanowisku związku.

„W tej sytuacji nie możemy biernie przypatrywać się tej sprawie. Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” stoi na stanowisku, iż proceder omijania prawa nie może być obojętny również dla władz państwa polskiego. Prawne regulacje istnienia i działania agencji zatrudnienia przewidują angażowania ich do prac tymczasowych. Łamania tej zasady jest pogwałceniem prawa i przede wszystkim szkodzi sprawom pracowniczym”, dodają związkowcy.

PEŁNE STANOWISKO:

MANSolidarnosc

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO