Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyski przedsiębiorca z prestiżowym wyróżnieniem

niedziela, 26 lutego 2023 15:44 / Autor: Michał Łosiak
Świętokrzyski przedsiębiorca z prestiżowym wyróżnieniem
Świętokrzyski przedsiębiorca z prestiżowym wyróżnieniem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Bogusław Wypychewicz, prezes ZPUE Włoszczowa został uhonorowany odznaką „Za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie. Wzięła w niej udział Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Odznaka jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem nadawanym w uznaniu zasług poniesionych na rzecz rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej poprzez osiągnięcia w pracy zawodowej, działalności badawczo-rozwojowej, organizatorskiej lub promocyjnej.

ZPUE od ponad trzydziestu lat tworzy zaawansowane rozwiązania dla elektroenergetyki. Ich urządzenia można spotkać w wielu miejscach w Polsce oraz Unii Europejskiej. Są obecni także w wielu odległych zakątkach świata. Dbają o bezpieczeństwo dostaw oraz odbiorców energii elektrycznej w surowym andyjskim klimacie Chile, na rajskich Karaibach, podrównikowej Afryce, w mroźnej Skandynawii, egzotycznych południowo-wschodnich krańcach Azji oraz w Australii.

Przełomowe rozwiązania na początku powstawały w garażu założyciela, Bogusława Wypychewicza. Obecnie produkcja odbywa się w zakładach we Włoszczowie, Katowicach, Gliwicach i Pszczynie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO