Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szansa na wsparcie finansowe od MON

środa, 16 września 2020 10:12 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „1918 i 1920 PAMIĘTAMY”. To ogromna szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które chcą upamiętnić rocznice odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej.

Kwota dotacji na wszystkie zadania sięga dwóch i pół miliona złotych. Dofinansowanie mogą otrzymać między innymi  programy patriotyczno-edukacyjne na przykład „żywe lekcje historii”, wystawy, seminaria, konferencje, organizowane również online, a także podróże historyczne do miejsc bezpośrednio związanych z wydarzeniami historycznymi i bohaterskimi walkami 1918 i 1920 roku.

Wśród zadań jest także opieka nad grobami poległych w walce o niepodległość, odnajdywanie zapomnianych grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów walk o niepodległość Polski.

Pieniądze mogą być przeznaczone również na organizację pikników, wieczornic, rekonstrukcji historycznych i zawodów patriotyczno-sportowych, na przykład biegów niepodległościowych.

Wnioski składać można do 2 października. Szczegóły znajdują się na stronie MON i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO