Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

To już pewne. Skorzystamy z wakacji kredytowych

czwartek, 14 lipca 2022 12:25 / Autor: Michał Łosiak
To już pewne. Skorzystamy z wakacji kredytowych
To już pewne. Skorzystamy z wakacji kredytowych
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ustawę o wsparciu kredytobiorców podpisał w czwartek, 14 lipca prezydent Andrzej Duda. Dokument wprowadza m.in. wakacje kredytowe w związku z inflacją i dużym wzrostem stóp procentowych.

Zawieszenie na dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale tego roku oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 roku kredytu hipotecznego w walucie polskiej będzie mogło dotyczyć tylko jednej umowy, która została zawarta w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Mowa zarówno o części kapitałowej, jak i odsetkowej, ale w dalszym ciągu będą mogły pojawiać się opłaty ubezpieczeniowe. Po to, aby skorzystać z wakacji kredytowych należy złożyć wniosek do banku, w którym zawarliśmy umowę.

Ustawa wprowadza także ustanowienie zamiennika wobec wskaźnika WIBOR i większe nakłady banków na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Podpisane przez prezydenta nowe przepisy zakładają również wydłużenie działania tarczy antyinflacyjnej do końca października.

Ustawa ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że z pierwszej przerwy w spłacie kredytu będziemy mogli skorzystać już w sierpniu.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO