Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[WIDEO] Gang tytoniowy rozbity. Działał w trzech województwach

piątek, 12 kwietnia 2024 09:43 / Autor: Aleksandra Rękas
[WIDEO] Gang tytoniowy rozbity. Działał w trzech województwach
[WIDEO] Gang tytoniowy rozbity. Działał w trzech województwach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mogli wprowadzić na rynek jedenaście milionów sztuk nielegalnych papierosów i działali w województwie świętokrzyskim, opolskim i śląskim. W ręce mundurowych z CBŚP wpadło dziesięciu członków gangu tytoniowego.

Policyjna akcja miała miejsce jednocześnie we wszystkich trzech województwach. Podczas niej wpadła cała dziesiątka podejrzanych i bogaty asortyment.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów, ponad milion czterysta tysięcy papierosów z naniesionym logo różnych marek tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy. Śledczy oszacowali wartość zabezpieczonego towaru na ponad 2,2 miliona złotych – informuje podkom. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Okazuje się, że mundurowi weszli na jedną z posesji niemal w ostatniej chwili. Znaczna część papierosów była już spakowana w samochodzie dostawczym i przygotowana do transportu. Policjanci przejęli też 80 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, ponad 350 tysięcy złotych i dwa samochody osobowe.

- Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli działać od 2022 roku aż do momentu rozbicia grupy. W tym czasie mogli wprowadzić na terenie województw: opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego ponad jedenaście milionów mln sztuk papierosów – wyliczaja Żukiewicz.

Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad 18 milionów złotych. Cztery spośród zatrzymanych osób usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trzem zarzuca się kierowanie tym gangiem. Najbliższe trzy miesiące spędzą one w areszcie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO