Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Współpraca Mesko i Ukrainy nabiera rozpędu

czwartek, 18 maja 2023 15:27 / Autor: Michał Łosiak
Współpraca Mesko i Ukrainy nabiera rozpędu
Współpraca Mesko i Ukrainy nabiera rozpędu
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Specjaliści z Mesko i ukraińskiej firmy ARTeM rozpoczęli realizację podpisanej niedawno umowy na rzecz produkcji amunicji czołgowej. Ma być ona przeznaczona m.in. dla ukraińskiej armii.

– Stawiamy kolejny ważny krok na drodze współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami. Głęboko wierzymy w to, iż nasza technologia wraz z odważnym modelem biznesowym przyniosą już wkrótce wymierne efekty w postaci nowych zdolności produkcyjnych i samej amunicji, która jest potrzeba Siłom Zbrojnym Ukrainy. Nasza spółka ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania amunicji wielkokalibrowej, dysponuje również nowoczesnymi technologiami i przede wszystkim doświadczoną kadrą. Jest to bez wątpienia bezcenny kapitał, który wykorzystujemy w realizacji kontaktu ze stroną ukraińską. Mesko występuje w nieczęsto spotykanej w kraju roli dostawcy technologii, krytycznych komponentów i asysty technicznej. Z drugiej strony, jest to oczywiście kontrakt biznesowy przynoszący wymierne korzyści – powiedział Przemysław Kowalczuk, członek zarządu ds. rozwoju.

Mesko współpracowało już z firmami zbrojeniowymi z Ukrainy. Spółka m.in. przekazywała ukraińskim kontrahentom amunicję małokalibrową oraz ładunki do rakiet. Na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy są systemy rakietowe Piorun, których niezawodność została wielokrotnie potwierdzona podczas trwającego w tym kraju konfliktu zbrojnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO