Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zaczyna się długi weekend. Kierowcy – bądźcie ostrożni!

środa, 07 czerwca 2023 13:43 / Autor: Aleksandra Rękas
Zaczyna się długi weekend. Kierowcy – bądźcie ostrożni!
Zaczyna się długi weekend. Kierowcy – bądźcie ostrożni!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przed nami Boże Ciało i kolejny w tym roku długi weekend. W pobliżu kościołów należy spodziewać się wiernych uczestniczących w procesjach, wielu mieszkańców decyduje się na wyjazdy. Na drogach może być tłoczniej, a o rozwagę do kierowców apelują policjanci.

Policjanci podkreślają: zgodna z przepisami jazda to gwarancja bezpiecznej podróży.

- Dostosujmy swoją technikę jazdy do warunków panujących na drodze. Na ulicach na pewno pojawi się wzmożona liczba policyjnych patroli. Mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierujących i to, czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów – zapowiada mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy KMP w Kielcach.

Jak zaznacza, uwaga policjantów skupiać się będzie także na pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

- Przypominamy też o zakazie korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez pasy. Warto również wziąć ze sobą odblask – po zmroku, pieszy który ma przy sobie ten mały gadżet jest widoczny nawet z odległości 150 metrów – podkreśla Perkowska-Kiepas.

Mundurowi radzą także, by zabezpieczyć swoje mieszkanie jeśli planujemy dłuższy wyjazd. Dobrze poprosić o pomoc zaufaną osobę, która zajrzy do lokalu i zabierze nadmiar poczty oraz ulotek ze skrzynki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO