Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Kamil Suchanski

SPORT

Barlinek Industria Kielce chce odzyskać puchar

piątek, 02 czerwca 2023 08:14 / Autor: Damian Wysocki
Barlinek Industria Kielce chce odzyskać puchar
Barlinek Industria Kielce chce odzyskać puchar
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotę Barlinek Industria Kielce stanie przed szansą zdobycia osiemnastego w historii Pucharu Polski. W finale, w Arenie Kalisz, zagra z broniącą tytułu Orlenem Wisłą Płock. – Puchar jest po ich stronie, wiec musimy go wyszarpać – mówi Michał Olejniczak, rozgrywający kieleckiego zespołu.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa stracili tytuł przed rokiem. W Tarnowie przegrali 27:34.

– Chcemy odzyskać tytuł, dlatego do tego spotkania przykładamy bardzo dużą uwagę – przyznaje Michał Olejniczak.

Lijewski: Chcemy odzyskać trofeum, ale oni nam go łatwo nie oddadzą

W porównaniu z poprzednim sezonem, teraz, po kluczowych meczach, czyli starciach o Final4 i mistrzostwo Polski, Tałant Dujszebajew dał swoim podopiecznym tygodniowy rozbrat z handballem. W tym czasie zawodnicy realizowali treningi rozpisane przez Krzysztofa Palucha, trenera przygotowania fizycznego.

– W ciągu dziesięciu dni rozegraliśmy trzy ciężkie mecze. Po takim stresie i intensywności dobrze było trochę odpocząć. To był większy odpoczynek dla głowy – wyjaśnia Daniel Dujszebajew, rozgrywający kieleckiego zespołu.

Ostatnie „Święte Wojny” dostarczyły ogrom emocji. W niedawnym finale sezonu PGNiG Superligi, Barlinek Industria wygrał w Hali Legionów 27:24, czym zapewnił sobie 20 mistrzostwo Polski. Z racji tego, że podopieczni Tałanta Dujszebajewa potrzebowali co najmniej dwubramkowego zwycięstwa – spotkanie trzymało w napięciu niemal do końcowej syreny.

– Chcielibyśmy, aby wszystko wyklarowało się wcześniej. Musimy zachować czujność, bo Wisła potrafi wykorzystać każdy błąd. Pokazali to w niedawnym spotkaniu. Wszystko ważyło się do końca. Jak w poprzednim meczu, kluczem będzie nasza postawa w obronie – tłumaczy Michał Olejniczak.

– Zawsze chcemy wygrywać. Przeciwko Płockowi mobilizacja jest jeszcze większa. Musimy wykonać jeszcze lepszą pracę, niż w poprzednim meczu – nie ma wątpliwości Daniel Dujszebajew.

Sobotni finał w Kaliszu rozpocznie się o godz. 20.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO