Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Były trener Korony podjął pracę na Litwie

poniedziałek, 26 września 2022 10:21 / Autor: Damian Wysocki
Były trener Korony podjął pracę na Litwie
Były trener Korony podjął pracę na Litwie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Gino Lettieri, były trener Korony Kielce, wrócił do indywidualnej pracy. Został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec litewskiego FK Panevezys.

Gino Lettieri pracował w Koronie Kielce od 5 czerwca 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku. "Żółto-czerwonych" poprowadził w 87 meczach, notując: 30 zwycięstw, 25 remisów i 32 porażki. Z kieleckim klubem zajął 8. i 10. miejsce w Ekstraklasie, a w pierwszym sezonie swojej pracy doprowadził go do półfinału Pucharu Polski. Po zwolnieniu, kielecki klub musiał płacić mu pensję niemal do końca kontaktu.

Po ponad roku po rozstaniu z „żółto-czerwonymi” związał się z MSV Duisburg. Został zwolniony po dwóch miesiącach.

Ostatnio pracował jako asystent Argiriosa Giannikisa w AEK Ateny, również nie za długo. Grecki szkoleniowiec został  zwolniony w marcu tego roku.

Gino Lettieri wraca do samodzielnej pracy. Podpisał krótkoterminową umowę z FC Panevezys. Jego klub po 27 rozegranych spotkaniach zajmuje 5. miejsce w litewskiej ekstraklasie, która gra systemem wiosna-jesień. Do zakończenia zmagań pozostało dziewięć spotkań. Jeśli Włoch wypełni swoje zadanie, zostanie w klubie na kolejne rozgrywki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO