Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Cebula w tym sezonie już nie zagra? "Od razu mogliśmy go zoperować, ale chcemy podjąć jak najlepszą decyzję"

piątek, 12 czerwca 2020 14:39 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

Wciąż nie wiadomo jak długi rozbrat z piłką czeka Marcina Cebulę. Pomocnik Korony Kielce  w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin doznał urazu kolana.

25-latek pod koniec pierwszej połowy, bez kontaktu z przeciwnikiem, odczuł ból. Fizjoterapeuci kieleckiego klubu błyskawicznie ruszyli mu z pomocą, ale strzelec gola nie mógł już kontynuować gry. W przerwie zmienił go Andres Lioi.

W środę i czwartek Marcin Cebula przeszedł kompleksowe badania. W piątek udał się do Bierunia na konsultacje do doktora Krzysztofa Ficka.

– Marcin jest ciągle diagnozowany. Od razu mogliśmy położyć go pod nóż i zoperować, ale chcemy podjąć jak najlepszą decyzję. Czekamy na ostateczne diagnozy. Myślę, że potrwa to jeszcze kilka dni. To sprawa, która spędza mi sen z powiek. Marcin jest ważnym ogniwem naszego zespołu. Chcemy wykonać odpowiedni ruch, stąd wynika to opóźnienie – wyjaśnia Maciej Bartoszek, trener kieleckiego klubu.

Marcin Cebula na pewno nie zagra w niedzielnym spotkaniu z Lechem Poznań na Suzuki Arenie (godz. 18). Bardzo możliwe, że nie zobaczymy go w tym sezonie już boisku. Być może mecz w Lubinie był jego ostatnim w "żółto-czerwonych" barwach. Jego kontrakt z Koroną obowiązuje do końca trwających rozgrywek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO