Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Dujszebajew: Otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie

środa, 25 stycznia 2023 13:19 / Autor: Damian Wysocki
Dujszebajew: Otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie
Dujszebajew: Otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Mamy cierpliwość. Zostało kilka dni. Chcemy, aby w klubie maksymalnie wykorzystali ten czas i dopiero określili się w sprawie naszej przyszłości – powiedział Tałant Dujszebajew, trener Industrii Kielce, o obecnej sytuacji klubu. 

Mistrzowi Polski ciągle nie udało się znaleźć nowego sponsora tytularnego, który pozwoliłby utrzymać obecną kadrę. Bez tego, większość zawodników odejdzie po trwającym sezonie. Istnieje również zagrożenie, że ktoś zdecyduje się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, jeśli zaległości w wypłatach sięgną trzech miesięcy. W Kielcach starają się nie dopuszczać do takiej sytuacji.

Im bliżej daty granicznej, określonej na koniec stycznia, tym pojawia się więcej doniesień odnośnie zainteresowania innych klubów zawodnikami Industrii. W ostatnich dniach głośno było o ofercie Picku Szeged, którą otrzymał trener Tałant Dujszebajew oraz jego synowe Alex i Daniel. Kirgiskiego szkoleniowca poprosiliśmy o skomentowanie tej sytuacji.

– Czas leci. Wszyscy chcemy zostać w klubie. Przyszłość poznamy 31 stycznia. Sytuacja jest trudna, ale walczymy. Ani jeden zawodnik, ani trener nic nie powiedział. Pojawiają się tematy w mediach, ale to normalne w takich wypadkach. Oczywiście, otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie. Jeśli dostaniemy wolną rękę w poszukiwaniu nowych zespołów, to wtedy możemy planować swoją przyszłość. Mamy cierpliwość. Zostało kilka dni. Chcemy, aby w klubie maksymalnie wykorzystali ten czas i dopiero określili się w sprawie naszej przyszłości – mówi Tałant Dujszebajew.

Klub ciągle liczy, że uda się nawiązać współpracę z nowym, prężnym sponsorem. Według naszych informacji, w toku są rozmowy z czterema podmiotami. Na razie w żadnej z nic nie nastąpił przełom.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO