Górnik pokonany. Industria lepsza od ekipy Strząbały

niedziela, 17 grudnia 2023 15:27 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 17. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała domowy mecz z Górnikiem Zabrze 41:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Sićko.

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Energą MKS-em Kalisz, w zestawieniu kielczan zabrakło Nikodema Błażejewskiego i Cezarego Surgiela. Do meczowej kadry powrócili natomiast Andreas Wolff oraz Szymon Sićko.

Wynik spotkania rzutem z koła otworzył Dmytro Ilchenko. Na bramkę zabrzan odpowiedział Alex Dujszebajew. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi bramkowej.

Na pierwsze dwubramkowe prowadzenie w 6. minucie wyprowadził kielczan Szymon Sićko (7:5). Wysoką dyspozycję potwierdził w następnych minutach, kiedy to raz po raz trafiał do siatki Piotra Wyszomirskiego.

Po kwadransie gry gospodarze prowadzili 13:8, w pełni kontrolując pojedynek. Na docenienie zasługuje dobra gra w obronie oraz skuteczne kontrataki mistrzów Polski.

Do przerwy „żółto-biało-niebiescy” prowadzili 20:13.

Już po czterech minutach drugiej części gry kielczanie osiągnęli dziesięciobramkową przewagę 23:13. Akcję po szybkim ataku skutecznie zakończył Dani Dujszebajew.

W kolejnych fragmentach obraz gry nie uległ zmianie. Brązowi medaliści ubiegłorocznych rozgrywek nie byli w stanie przełamać skutecznej obrony kielczan.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa utrzymywali wysokie prowadzenie. Na piętnaście minut przed końcem meczu na tablicy wyników widniał rezultat 31:18.

Czterdziestą bramkę dla kielczan w tym spotkaniu zdobył Michał Olejniczak (40:22). 20-krotni mistrzowie kraju ostatecznie wygrali niedzielne spotkanie 41:23.

W najbliższą środę (20 grudnia) kielczanie zagrają z Orlenem Wisłą Płock. Początek zaległego pojedynku 11. kolejki Orlen Superligi o godzinie 20.30. „Święta Wojna” będzie zarazem ostatnim tegorocznym starciem Industrii.