Grad medali Startu Kielce na mistrzostwach Polski

poniedziałek, 20 marca 2023 17:08 / Autor: Damian Wysocki

Osiem medali, w tym trzy złote, wywalczyli zawodnicy Startu Kielce w Halowych Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Wiśle.

Złote medale indywidualne zdobyli Ireneusz Kapusta w kategorii łuków klasycznych i Piotr Pawlik w kategorii W1, brązowe indywidualnie wywalczyli Anna Ungier – klasyk kobiet oraz Łukasz Ciszek i Marcin Molik – również łuki klasyczne.

Srebrny medal zawisł na piersiach mikstu (Ungier, Kapusta). W konkurencjach drużynowych zawodnicy Startu Kielce I (Ciszek, Kapusta, Molik) byli niepokonani w łukach klasycznych, a drużyna Kielce II (Ungier, Przeździecki, Witkowski) wywalczyli medal brązowy.

Mistrzostwa zgromadziły kilkudziesięciu uczestników, wśród których znaleźli się m.in. paraolimpijczycy i medaliści licznych zawodów międzynarodowych.

W lipcu Kielce będą organizatorem mistrzostw Polski na torach otwartych, które będą ważnym sprawdzianem przed rozpoczęciem walki o kwalifikacją na igrzyska paraolimpijskie.