Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Decortrend2705SP

SPORT

Industria Kielce podejmuje beniaminka, ale tylko z nazwy

piątek, 31 marca 2023 10:38 / Autor: Damian Wysocki
Industria Kielce podejmuje beniaminka, ale tylko z nazwy
Industria Kielce podejmuje beniaminka, ale tylko z nazwy
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Czas leci, ale trzymamy spokój. O przyszłości mogą powiedzieć tylko prezesi. My skupiamy się na pracy – powiedział w środę Tałant Dujszebajew, trener Industrii Kielce. Mimo, ze przyszłość drużyny dalej jest niepewna, to zawodnicy muszą skupić się na grze. W niedzielę podejmą beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostatni tydzień upłynął nam na nerwowym wyczekiwaniu, jaka przyszłość czeka 19-krotnego mistrza Polski. Na wyjaśnienie sytuacji trzeba będzie poczekać kilka dni. Mecz z Arged Ostrovią jawi się jako miły przerywnik od ostatnich wydarzeń i doniesień.  

Beniaminek z Wielkopolski zapewne będzie chciał się pokazać z dobrej strony na tle najlepszej drużyny w kraju. Podopieczni Macieja Nowakowskiego zaliczyli dobre wejście do rozgrywek. Wypełniają swoją halę, ostatnio sprawili sensacje ogrywając Azoty Puławy. Plasują się na ósmym miejscu.

– Każdy mecz jest bardzo ważny. Wielu patrzy na Ostrów jak na beniaminka. Tam gra jednak wielu dobrych zawodników z reprezentacyjnym i superligowym doświadczeniem. Szpera, Tomczak, Gierak. Ich stać na dużo. Musimy być bardzo skoncentrowani. Dla nas to kolejny mecz, który przybliża nas do walki o mistrzostwo – mówi Tałant Dujszebajew.

Kielczanie nie musieli grać w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mają czas na cięższe treningi, na podreperowanie formy fizycznej.

– Nasz trener od przygotowania fizycznego robi wszystko, aby najwyższa forma była w maju. Teraz zawodnicy dużo biegają i pracują na siłowni. Podobnie będzie w najbliższym czasie  – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Niedzielny mecz z Ostrovią w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 13.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO