Industria Kielce przegrała, ale jest bliżej ćwierćfinału

piątek, 10 lutego 2023 07:50 / Autor: Damian Wysocki

Chociaż Industria Kielce wznowiła rozgrywki w Lidze Mistrzów od porażki w Kilonii, to zbliżyła się do ćwierćfinału. Do przypieczętowania awansu wystarczy jej zdobycie punktu w trzech pozostałych spotkaniach.

W czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali na wyjeździe z THW Kiel 29:32. Zanotowali fatalną pierwszą połowę, po której przegrywali dziewięcioma golami. Po przerwie świetnie spisywali się w obronie, ale dalej zawodziła ich skuteczność.

Ich potknięcia nie wykorzystało goniące HBC Nantes, które sensacyjnie przegrało u siebie z Celje Pivovarną Lasko 31:32. Mistrz Słowenii zapewnił sobie wygraną na dwie sekundy przed końcem, po golu Alexa Wlaha.

Industria Kielce ma sześć punktów przewagi nad francuskim zespołem, co sprawia, że do zapewnienia sobie miejsca w czołowej ósemce brakuje jej tylko punktu.

Jednak porażka w Kilonii oznacza, że podopiecznym Tałanta Dujszebajewa trudno będzie wygrać grupę. FC Barcelona odskoczyła na trzy punkty po pewnym, domowym zwycięstwie nad Elverum 40:30. Podopieczni Carlosa Ortegi przed przyjazdem do Kielc zagrają z Celje i Pickiem Szeged. Jeśli nie zgubią punktów, to pojedynek w Hali Legionów będzie miał tylko honorowy charakter.

W ostatnim pojedynku 11. kolejki w grupie B Aalborg ograł u siebie Pick Szeged 33:27. Wicemistrz Danii będzie kolejnym rywalem drużyny Tałanta Dujszebajew w Hali Legionów (środa, 15 lutego, godz. 18.45).