Industria Kielce zremisowała z Pickiem Szeged

czwartek, 19 października 2023 20:15 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce zremisowała we własnej hali z OTP Bank Pickiem Szeged 27:27. Najwięcej bramek dla kielczan - 6 - zdobył Arkadiusz Moryto.

W kadrze meczowej 20-krotnych mistrzów Polski zabrakło kontuzjowanych Szymona Wiadernego oraz Pawła Paczkowskiego. Największymi nieobecnymi w drużynie rywala byli natomiast były gracz Orlenu Wisły Płock Zoltan Szita i Borut Mackovsek. W składzie nie znalazł się także reprezentant Polski, Szymon Działakiewicz.

Wynik spotkania otworzył Richard Bodo. W pierwszych fragmentach mecz był wyrównany. Dopiero po kwadransie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie - 5:7 - za sprawą rzutu Benece Banahihdiego.

Na dziesięć minut przed końcem, po rzucie Dylana Nahi, mistrzowie Polski przegrywali 9:10.

Do wyrównania po 11 doprowadził Arkadiusz Moryto. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie do przerwy Industria przegrywała w Hali Legionów 14:15.

„Żółto-biało-niebiescy” dobrze rozpoczęli drugą część pojedynku. W niespełna półtorej minuty objęli prowadzenie 16:15 po trafieniach Szymona Sićki i Arkadiusza Moryty. Kolejne dwa gole padły jednak łupem wicemistrzów Węgier.

W 35. minucie kontrę po błędzie drużyny gości wykorzystał Dylan Nahi - 18:17. Francuz wyprowadził kielczan na pierwsze dwubramkowe prowadzenie 120 sekund później.

W kolejnych fragmentach starcia utrzymywała się bezpieczna przewaga gospodarzy.

W 42. minucie kibice Industrii Kielce skandowali nazwisko Michała Jureckiego. Były reprezentant Polski i legenda polskiej piłki ręcznej oglądał czwartkowy mecz mistrzów Polski z wysokości trybun.

Na dziewięć minut przed końcem meczu do remisu 23:23 doprowadził prawy rozgrywający gości Luka Stepancić.

W ważnym momencie dwie bramki dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa zdobył Igor Karacić. Rywale nie pozostawali dłużni i także wykorzystywali swoje okazje.

W końcowych fragmentach widoczna była nerwowość w poczynaniach kielczan. Ostatecznie spotkanie 5. kolejki Ligi Mistrzów zakończyło się remisem 27:27.

W najbliższą środę (25 października, o godzinie 20.45) w 6. kolejce zmagań mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z macedońskim HC Eurofarm Pelister. Cztery dni wcześniej (w sobotę 21 października) kielczanie pojadą do Kwidzyna na ligowy mecz z miejscowym MMTS-em. Początek tego starcia o godzinie 18.