Kieleccy koszykarze w młodzieżowej elicie

sobota, 20 maja 2023 19:17 / Autor: Radio eM

Ósme miejsce w kraju zajęli młodzi koszykarzy AZS UJK Kielce podczas Mistrzostw Polski U-15 w Skierniewicach. Na parkiecie pokazali charakter, determinację, walkę i zaangażowanie.

Przypomnijmy, że do turnieju ćwierćfinałowego, rozgrywanego w Kielcach podopieczni Roberta Dutkiewicza i Bartłomieja Lisowskiego awansowali wygrywając Ligę Małopolską. Po kolejnych trzech zwycięstwach, walkę o finał stoczyli również przed kielecką publicznością. Ostatecznie, do turnieju finałowego przystąpili wygrywając wszystkie mecze w sezonie.

W Skierniewicach, zawodnicy AZS UJK Kielce rywalizację rozpoczęli od spotkania z MKK Pyrą Poznań. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej rywale osiągnęli trzynastopunktową przewagę, która utrzymywała się przez większość meczu. W czwartej kwarcie kielczanie zaczęli odrabiać straty, a przewaga Poznania stopniała do jednego punktu. Ostatecznie, kielczanie ulegli 97:108. Niesamowitym wynikiem popisał się Piotr Łosiak, który zdobył tzw. quadruple-double, czyli dwucyfrowy wynik w czterech statystykach (49 punktów, 15 zbiórek, 14 asyst, 10 przechwytów).

Następnego dnia, kolejnym rywalem była faworyzowana drużyna Akademia Koszykówki 7 Sopot. Po wyrównanej pierwszej połowie, zawodnicy z Pomorza odskoczyli kielczanom na 16 punktów. Na 44 sekundy przed końcem przewaga stopniała jednak do trzech punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 99:95 dla Sopotu.

Ostatni mecz w grupie kielczanie stoczyli z niepokonaną w turnieju AZS UW-MBA Warszawą. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego w pierwszej kwarcie zbudowali przewagę, której nie stracili do końca spotkania i pokazali grę do jakiej przyzwyczaili kieleckich kibiców. Pewnie zwyciężyli 76:61.

Obejrzyj rozmowę zawodników AZS UJK Kielce po meczu:

W spotkaniu o siódme miejsce w Polsce młodzi koszykarze z Kielc ulegli GAK Gdyni 57:84.

Skład drużyny: Maciej Bulski, Jakub Krzemiński, Igor Kubuś, Piotr Kuncewicz, Łukasz Lisowski, Piotr Łosiak, Maciej Majchrzak, Szymon Minta, Szymon Nowak, Kacper Osóbka, Maciej Pazera, Maksymilian Szmidt. Trenerzy: Robert Dutkiewicz i Bartłomiej Lisowski.