Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona jedzie do lidera. Ojrzyński zatrzyma byłego podopiecznego?

piątek, 19 sierpnia 2022 12:00 / Autor: Damian Wysocki
Korona jedzie do lidera. Ojrzyński zatrzyma byłego podopiecznego?
Korona jedzie do lidera. Ojrzyński zatrzyma byłego podopiecznego?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W szóstej kolejce PKO BP Ekstraklasy Koronę Kielce czeka bardzo trudne zadanie. W sobotę zmierzy się na wyjeździe z przewodzącą stawce Wisłą Płock.

„Nafciarze” zaliczyli kapitalne otwarcie. Odnieśli cztery zwycięstwa, a ostatnio zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:2.

– Są niepokonani, mają pozycję lidera, strzelają dużo bramek. Nie jedziemy tam, jak na ścięcie. Musimy mieć w wiarę w zwycięstwo. W Wiśle jest wielu dobrych zawodników, niektórych sprowadzałem za mojej kadencji, jak Rzeźniczaka czy Tomasika. Znam tych chłopaków. Dokonali świetnych transferów z Hiszpanii i Słowacji. Mają dużą energię. Są zespołem najlepiej biegającym. Do tego są ułożeni. Furman i Wolski to klasa sama w sobie. Przed nami ciężkie zadanie. Jedziemy tam grać odważnie – tłumaczy trener Leszek Ojrzyński, który w przeszłości dwa razy prowadził klub z Płocka.

Za dobrymi wynikami Wisły stoi Pavol Stano – jeden z najlepszych piłkarzy w ekstraklasowej historii Korony. Słowak przejął klub z Płocka pod koniec poprzedniego sezonu. Teraz efekty jego pracy zaskoczyły największych optymistów.

– Chyba nikt nie spodziewał się, że tak wystartują. Grają bardzo dobrze. Nie przez przypadek mają tyle punktów. Przyjemnie patrzy się na ich grę. Mamy jednak swój plan na to spotkanie. Jedziemy po to, aby wygrać. Nic innego nas nie zadowoli – mówi Jakub Łukowski, skrzydłowy Korony, który w przeszłości grał również w Płocku.

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja trenerów. Pavol Stano był ważnym zawodnikiem Leszka Ojrzyńskiego. Najpierw w Koronie, później Podbeskidziu. U tego szkoleniowca rozegrał łącznie 84 spotkania. Już wtedy zapowiadał się na dobrego trenera.

– Miał analityczne podejście do gry. Był mądrym zawodnikiem. Korzystałem z tego w trakcie jego kariery. Z takimi ludźmi lubi się współpracować – wyjaśnia Leszek Ojrzyński.

Popularny „Panoczek” również czeka na rywalizację z kieleckim klubem.

– Znam doskonale trenera. Przepracowaliśmy razem kilka lat. To bardzo fajna postać w polskiej piłce. Bardzo go szanuję, a on o tym wie. Pomógł mi, kiedy byłem zawodnikiem. Teraz każdy chce wygrać. To naturalna sprawa. Cieszę się na taką rywalizację – mówi Pavol Stano.

Sobotni mecz w Płocku rozpocznie się o godz. 15 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Ojrzyński: Niektórzy nie lubią Korony. Niepokoi mnie nierzetelność dziennikarska

Ojrzyński o Stano: Spodziewałem się, że tak będzie. Był mądrym piłkarzem

Problemy Korony na lewej obronie. Błanik powinien już wrócić

Łukowski: Nie pozostaje nam nic innego, jak pokazać, że potrafimy grać w piłkę

Stano: Nie zgadzam się z takim ocenianiem Korony. Mają zawodników posiadających jakość

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO