Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Korona musi poszukać nowych młodzieżowców

piątek, 02 czerwca 2023 10:50 / Autor: Damian Wysocki
Korona musi poszukać nowych młodzieżowców
fot. Mateusz Kaleta
Korona musi poszukać nowych młodzieżowców
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W letnim okienku transferowym Korona Kielce musi poszukać nowych młodzieżowców, którzy z miejsca będą gotowi do walki o podstawowy skład. Wiele wskazuje na to, że klub zdecyduje się na wypożyczenie Marcina Szpakowskiego, który wyszedł już z tego wieku.

W następnych rozgrywkach przepis o młodzieżowcu zostanie podtrzymany w dotychczasowych kształcie. Ekstraklasowe kluby będą musiały wypełnić limit trzech tysięcy minut w sezonie. Będą zbierać je zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi.

Korona ma problem, bo z wieku młodzieżowca wyszli gracze, którzy w poprzednim sezonie grali najwięcej: Marceli Zapytowski (1260 minut) i Marcin Szpakowski (851 minut).

W kadrze na nowy sezon na pewno znajdzie się trzech młodzieżowców: Jakub Konstantyn, Hubert Szulc i wracający z wypożyczenia do drugoligowego Stomilu Olsztyn Igor Kośmicki. Dwaj pierwsi zaliczyli debiutu w ekstraklasie, ale były to epizody. Trzeci z nich notuje bardzo udany sezon w eWinner II Lidze i teraz ma dostać szansę z prawdziwego zdarzenia.

Z wypożyczeni wrócą również inni młodzieżowcy: Janusz Nojszewski i Adrian Bielka (Kotwica Kołobrzeg), ale oni nie są przewidziani w planach pierwszego zespołu. Podobnie jak gracze, którzy wyszli z tego wieku, a więc Oskar Sewerzyński i Jakub Górski (Chrobry Głogów).

Jak udało nam się ustalić, Korona chce pozyskać w letnim okienku transferowym dwóch nowych młodzieżowców.

Wiele wskazuje na to, że zdecyduje się na wypożyczenie Marcina Szpakowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO