[FOTO] Korona wygrywa sparing z Radomiakiem

środa, 22 czerwca 2022 13:07 / Autor: Radio eM

Korona Kielce wygrała z Radomiakiem Radom 1:0 (1:0) w sparingowym meczu piłkarskim rozegranym na Suzuki Arenie w Kielcach. Jedną bramkę w spotkaniu strzelił Adam Frączczak w 24 minucie, napastnik Korony skutecznie wykorzystał „jedenastkę”.

W 23. minucie żółto-czerwoni przeprowadzili dobrą akcję, w której Marcin Szpakowski został sfaulowany w polu karnym gości. Sędzia wskazał na „wapno”.  Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Frączczak.

Trenerzy obu zespołów wprowadzili na plac gry prawie wszystkich swoich zawodników. Podsumowując sparing, można przyznać, że podopieczni Leszka Ojrzyńskiego odnieśli zasłużone zwycięstwo. Obie drużyny spotkają się w ekstraklasie pod koniec sierpnia (27-28 sierpnia), mecz odbędzie się w Radomiu.

Korona wystąpiła w następującym składzie:

(1 połowa) Konrad Forenc - Roberto Corral, Piotr Malarczyk, Jacek Podgórski, Adam Frączczak, Dawid Błanik, Marcin Szpakowski (41' Szymon Majewski), Adam Deja, Grzegorz Szymusik, Miłosz Trojak, Kyryło Petrow.

(2 połowa) Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Mario Zebić, Saša Balić, Radosław Seweryś - Luka Zarandia, Oskar Sewerzyński (78' Dawid Lisowski), Dalibor Takáč, Jacek Kiełb, Jakub Łukowski, Bartosz Śpiączka (83' Hubert Szulc)

Korona Kielce - Radomiak Radom - 1:0 (1:0)

Bramka: Adam Frączczak 24'

Żółte kartki: Zebić (Korona) - Rossi, Maurides, Abramowicz (Radomiak)

Czerwona kartka: 80' Korzeniecki (Radomiak, za drugą żółtą)