Korona wypunktowała Cracovię

niedziela, 19 marca 2017 17:28 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce odniosła bardzo pewne zwycięstwo nad Cracovią Kraków 3:0. Spotkanie poniekąd ustawiła czerwona kartka na Jakuba Wójcickiego w 7 minucie. Kielczanie perfekcyjnie wykorzystali przewagę jednego zawodnika, choć przez długi czas utrzymywał się wynik 1:0. Dzięki wygranej kielecka drużyna ma już dwa punkty przewagi nad 9. w tabeli Pogonią Szczecin.

NAJCIEKAWSZE AKCJE MECZU:

3 min. - Cracovia zaczęła wysokim pressingiem. Vestenicky z lewej strony boiska zagrywa w pole karne, ale piłkę bez problemu wyłapuje Borjan.

7 min. - Rzut karny dla Korony i czerwona kartka dla Wójcickiego! Dani Abalo ładnie przerzucił sobie piłkę nad Sandomierskim, ale nie udało mu się oddać strzału, bo na ziemię powalił go obrońca Cracovii. Ewidentna jedenastka, choć czerwona kartka dyskusyjna.

8 min. Kiełb nie wykorzystuje rzutu karnego! Pomocnik trafia tylko w słupek.

16 min. - Groźne zderzenie głowami Możdżenia i Wołąkiewicza. Ten drugi przez kilka minut był opatrywany poza boiskiem.

26 min. - Dobra akcja Korony. Piłka odbija się od jednego z obrońców Cracovii, trafia przed pole karne wprost pod nogi Palanki. Ten indywidualnie minął dwóch obrońców, ale uderzył wysoko nad bramką.

30 min. - Ładna próba strzału sprzed pola karnego Możdżenia, który miał sporo miejsca i czasu. Piłka jednak minimalnie nad poprzeczką.

33 min. - GOL! Cudowne uderzenie Żubrowskiego! 24-letni pomocnik Korony, dla którego był to dopiero drugi występ od pierwszej minuty w barwach kieleckiej drużyny, dostał piłkę na blisko 30 metrze i długo się nie zastanawiając perfekcyjnie strzelił. Piłka przelobowała Sandomierskiego, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

43 min. Rzut wolny z około 30 metrów dla Korony. Ładny strzał Kiełba, ale kolejny, po którym piłka wylądowała nad poprzeczką.

46 min. - Micański zagrywa zbyt głęboko piłkę w pole karne do Abalo. Ten jednak zdołał jeszcze oddać strzał, który skutkował rzutem karnym.

46 min. - Piłka po rzucie karnym trafia na 20 metr do Żubrowskiego, a ten był bliski strzelenia drugiego gola. Sandomierski był jednak na posterunku.

50 min. - Rajd Budzińskiego, który po błędzie Grzelaka dobrze dogrywa do Jendriska w pole karne. Gracz Cracovii oddaje jednak zupełnie nieprzygotowany strzał.

65 min. - Cracovia przejęła wprawdzie inicjatywę, ale z akcji podopiecznych Jacka Zielińskiego nic groźnego nie wynika.

70 min. - Dobre zagranie Micańskiego do Palanki. Hiszpan z pierwszej piłki posyła prostopadłe podanie na 6 metr, ale nikt nie obrońcy krakowian wybijają na rzut rożny.

80 min. Świetna kontra Korony, po której kielczanie byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia. Rymaniak wyprowadził piłkę po rzucie rożnym dla „Pasów”. Przed polem karnym podał Górskiego, który znalazł się na czystej pozycji. Jego strzał wybronił jednak Sandomierski.

85 min. - GOL! Wzorcowa akcja kielczan. Gracze Bartoszka mieli przewagę liczebną i perfekcyjnie to wykorzystali. Najpierw Możdżeń podaje do Abalo, ten centruje w pole karne, a piłkę pakuje z najbliższej odległości do bramki Górski.

87 min. - GOL! Indywidualna akcja Kiełba zakończona przepięknym strzałem. Pomocnik Korony zszedł ze skrzydła do środka, minął dwóch obrońców Cracovii i perfekcyjnie uderzył obok prawego słupka.

Korona Kielce – Cracovia Kraków 3:0 (1:0)

Bramki: 33' Żubrowski, 86' Górski, 88' Kiełb

Żółte kartki: 37' Rymaniak, 39' Kwiecień, 41' Abalo - 20' Mateusz Cetnarski, 42' Budziński

Czerwona kartka: 7' Jakub Wójcicki

Korona: Borjan – Grzelak, Kwiecień, Dejmek, Rymaniak, Możdżeń, Żubrowski (82' Marković), Kiełb, Palanca, Abalo, Micanski (76' Górski)

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz (78' Szczepaniak), Jaroszyński, Dąbrowski, Budziński, Vestenicky, Cetnarski (20' Deleu), Mihalik, Piątek