Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Lijewski: Mamy takie przeczucie, że wszystko zakończy się dobrze

środa, 01 lutego 2023 11:55 / Autor: Damian Wysocki
Lijewski: Mamy takie przeczucie, że wszystko zakończy się dobrze
Lijewski: Mamy takie przeczucie, że wszystko zakończy się dobrze
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przyszłość Industrii Kielce na wysokim poziomie ciągle stoi pod znakiem zapytania. Klub zyskał jednak dodatkowe dwa miesiące na znalezienie nowego sponsora tytularnego. – Mamy takie przeczucie, że wszystko zakończy się dobrze – mówi Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

Przyszłość klubu miała wyjaśnić się do 31 stycznia. Do tego momentu nie udało się znaleźć nowego sponsora tytularnego. Trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami. We wtorek z drużyną spotkał się prezes Bertus Servaas, który poprosił o dodatkowe dwa miesiące. Żaden z graczy nie może rozwiązać wcześniej kontraktu, ponieważ zadbano o to, by zaległości w wypłatach nie były dłuższe, niż umowny czas z zawodnikami.

– Mamy nadzieję, że to co najgorsze jest za nami. Musimy się wstrzymać. Jesteśmy optymistami. Mamy takie przeczucie, że wszystko zakończy się dobrze. Teraz przyszła pora, aby wrócić na sportową karuzelę – mówi Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

– Każdy miał z tyłu głowy, to co dzieje się w klubie. Wszystkim nam, podobnie jak kibicom, dziennikarzom i tak dalej zależy na tym, aby było dobrze. Ciężko było rozmawiać na ten temat, ale każdy z graczy podkreślał, że chce tutaj grać, że czuję przywiązanie do naszych barw – uzupełniał były świetny prawy rozgrywający.

Przyszłość klubu na wysokim poziomie dalej stoi pod znakiem zapytania, ale zawodnicy podkreślają, że teraz pozostało im koncentrowanie się na swoich obowiązkach.

– Wszystko znalazło się w komunikacie klubu. Cieszymy się, że sytuacja wygląda w ten sposób. Nie ma tematu o jakichkolwiek odejściach. Wszyscy jednogłośnie chcemy zostać w klubie. Skupiamy się na treningach – mówi Szymon Sićko, lewy rozgrywający Industrii.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wznowią rozgrywki w drugiej części sezonu w najbliższy piątek. Ich rywalem na wyjeździe będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO