Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Lijewski: To bardzo mocna grupa, mocniejsza od tej drugiej

piątek, 01 lipca 2022 13:21 / Autor: Damian Wysocki
Lijewski: To bardzo mocna grupa, mocniejsza od tej drugiej
Lijewski: To bardzo mocna grupa, mocniejsza od tej drugiej
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– To bardzo fajna grupa. Jest dużo nowości w porównaniu z poprzednim rokiem. Fajnie dla kibiców. Z drugiej strony, w ćwierćfinale można trafić na PSG albo Veszprem. Dlatego ponownie naszym celem jest miejsce w czołowej dwójce, chociaż będzie bardzo ciężko – powiedział nam prezes Bertus Servaas, prezes Łomży Industrii Kielce po losowaniu fazy grupowej nowego sezonu Ligi Mistrzów.

Los przydzielił podopiecznych Tałanta Dujszebajewa do grupy B. Zmierzą się w niej ze zwycięzcą poprzednich rozgrywek – Barcą oraz brązowym medalistą Fianl4 – THW Kiel. Stawkę uzupełniają Pick Szeged, Aalborg, Nantes, Celje i Elverum.

–  To bardzo mocna grupa, mocniejsza od tej drugiej. Zagrają w niej trzy najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Do tego dojdzie mistrz Węgier. Nie można lekceważyć Celje i Elverum. To nieobliczalne zespoły. Sporo do udowodnienia ma też Aalborg, który nie wygrał mistrzostwa Danii. Tam jest budowana mocna drużyna na lata. Do tego dochodzi Nantes, z którym odpadliśmy w dobie pandemii. Przed nami ciekawe spotkania, które dostarczą wielu emocji kibicom. Nie możemy się doczekać nadchodzących pojedynków – powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomży Industrii Kielce.

Nowy sezon Ligi Mistrzów ruszy w połowie września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO