Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

„Lisy” wierzą w Stolarczyka. Nowy kontrakt i kolejne wypożyczenie

wtorek, 16 sierpnia 2022 09:32 / Autor: Damian Wysocki
„Lisy” wierzą w Stolarczyka. Nowy kontrakt i kolejne wypożyczenie
fot. Fleetwood Town FC
„Lisy” wierzą w Stolarczyka. Nowy kontrakt i kolejne wypożyczenie
fot. Fleetwood Town FC
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Pochodzący spod Chęcin Jakub Stolarczyk przedłużył swój kontrakt z Leicester City do końca czerwca 2026 roku. Został jednocześnie wypożyczony do występującego na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Anglii – Fleetwood Town FC.

Wychowanek Piasta Chęciny został niedawno zgłoszony do rozgrywek Premier League. Nie miał jednak zbyt dużo szans na łapanie się do kadry meczowej. Klub opuścił długoletni numer jeden – Duńczyk Kasper Schmeichel. Sezon w bramce rozpoczął 29-letni Walijczyk Danny Ward, na ławce rezerwowych siadał cztery lata młodszy Duńczyk Daniel Iversen.

Leicester City dalej wierzy w Jakuba Stolarczyka. Mistrz Anglii z 2016 roku podpisał z nim nowy kontrakt, obowiązujący do końca sezonu 2025/26. 21-latek spędzi najbliższy sezon w Fleetwood Town FC. W League One powinien mieć szanse na regularne występy. O miejsce w składzie będzie walczył z 29-letni Anglikiem Jay'em Lynchem. 

– W Jakubie dostrzegamy naprawdę duży talent. Moim zdaniem, będzie znakomitym bramkarzem na najwyższym poziomie, ale musi zdobyć doświadczenie na wypożyczeniu. Wybraliśmy Fleetwood Town i jesteśmy pewni, że zagra tam wiele meczów i wszyscy na tym skorzystają – powiedział Brendan Rodgers, trener Leicester.

Po trzech kolejkach Fleetwood Town FC zajmuje 13. miejsce z dorobkiem czterech punktów. Kolejny mecz rozegra we wtorek (16 sierpnia). Jego rywalem będzie Cheltenham.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO