Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Nasi lekkoatleci już w Monachium. Kiedy wystartują?

niedziela, 14 sierpnia 2022 10:23 / Autor: Damian Wysocki
Nasi lekkoatleci już w Monachium. Kiedy wystartują?
Nasi lekkoatleci już w Monachium. Kiedy wystartują?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W poniedziałek (15 sierpnia) rozpoczną się 25. mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Na Stadionie Olimpijskim w Monachium zobaczymy trzech zawodników z województwa świętokrzyskiego.

Od dłuższego czasu pewny miejsca w reprezentacji Polski był Mateusz Borkowski (RKS Łódź). Ośmiusetmetrowiec pochodzący spod starachowickich Krynek, pobiegł na początku czerwca 1:44.79 – czym poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o sześć setnych sekundy.

25-latek nie zaprezentował się najlepiej na mistrzostwach świata w Eugene, gdzie odpadł w eliminacjach. Halowy wicemistrz Europy z 2021 roku będzie chciał powetować to niepowodzenie w Niemczech. Eliminacje 800 metrów odbędą się w czwartek o godz. 10.10. Półfinały zaplanowano na piątkową sesje wieczorną, a walkę o medale na niedzielę na godz. 19.40.

W 81-osobowej reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego: trójskoczkini Karolina Młodawska i młociarka Katarzyna Furmanek. Obie nie wypełniły minimów, ale zakwalifikowały się dzięki miejscom na listach europejskich w swoich konkurencjach.

Katarzyna Furmanek wejdzie do koła we wtorek o 12.15 lub 13.30, na kiedy zaplanowano eliminacje. Finał tej konkurencji odbędzie się w środę o 21.05.

W środę, podczas sesji porannej, o awans do finału powalczy Karolina Młodawska. Trójskoczkinie rozpoczną rywalizację o 12.35. Walka o medale odbędzie się w piątek o 20.55.

Reprezentanci Polski powalczą w Monachium o triumf w klasyfikacji medalowej. Na ostatnich trzech edycjach mistrzostw Europy wywalczyli po 12 krążków.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO