Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Oficjalnie: kibice mogą wrócić na stadiony. Mecze Korony zobaczy niespełna dwa tysiące fanów?

piątek, 12 czerwca 2020 13:45 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od przyszłego tygodnia kibice wrócili na stadiony. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Fani na żywo będą mogli oglądać spotkania szczebli centralnych piłki nożnej oraz mecze żużlowe. Zostanie im udostępnione "co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 procent liczny miejsc przewidzianych dla publiczności".

Jak pisaliśmy kilka dni temu, ostateczne decyzje w sprawie wpuszczenia kibiców na stadiony mogą podejmować wojewodowie. Obecnie kluby pracują nad dostosowaniem stadionów do protokołu, który przygotował Polski Związek Piłki Nożnej.

Według naszych nieoficjalnych informacji, mecze Korony Kielce z trybun Suzuki Areny będzie mogło obejrzeć niespełna dwa tysiące fanów. Takie ograniczenia wynikają z faktu, że na obiekcie wydzielono specjalne strefy m.in. dla pracy mediów i fotoreporterów. "Żółto-czerwony" klub oczekuje na potwierdzenie przygotowanych rozwiązań przez PZPN. Do tej pory taką zgodę uzyskał tylko Piast Gliwice. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO