Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Pierwszy dzień kontraktu… i wizyta w Kielcach

sobota, 02 lipca 2022 09:44 / Autor: Damian Wysocki
Pierwszy dzień kontraktu… i wizyta w Kielcach
Pierwszy dzień kontraktu… i wizyta w Kielcach
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nedim Remili jest już oficjalnie nowym zawodnikiem Łomży Industrii Kielce. Prawy rozgrywający, mogący grać również na środku, przyjechał do stolicy Świętokrzyskiego pierwszego dnia trwania kontraktu.

Jeden z najlepszych francuskich szczypiornistów spędził ostatnie sześć lat w Paris Saint-Germain. Wychowanek US Creteil ugruntował w tym czasie swoją pozycję w światowym handballu.

Z reprezentacją Francji zdobył mistrzostwo świata w 2017 roku. Wybrano go wówczas najlepszym prawym rozgrywającym turnieju. 12 miesięcy później sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy, a następnie po brąz mundialu. W 2021 roku jego kadra wywalczyła złoto igrzysk olimpijskich. 27-latek został wybrany najlepszym środkowym rozgrywającym zmagań w Tokio.

Z Paris Saint-Germain dominował na francuskich parkietach, ale nie udało mu się wygrać Ligi Mistrzów, chociaż grał pięć razy w Final4. Ten cel chce zrealizować w Kielcach.

– Kiedy byłem dzieckiem, to było jedyne trofeum, jakie się dla mnie liczyło. Nie rozumiałem wtedy jeszcze, czym są igrzyska olimpijskie. Jeśli nie wygram z Paryżem, to na pewno uda się w Kielcach – mówił kilka miesięcy temu Nedim Remili.

Uniwersalny leworęczny rozgrywający przyjechał do stolicy Świętokrzyskiego 1 lipca – pierwszego dnia obowiązywania czteroletniego kontraktu. Francuz załatwia sprawy formalne związane ze swoją przeprowadzką. We wprowadzeniu w nowe otoczenie pomagał mu Dylan Nahi.

Latem do Kielc trafi jeszcze jeden reprezentant Francji, również były zawodnik PSG – prawoskrzydłowy Benoit Kounkoud. 1 lipca wszedł też w życie kontrakt lewego rozgrywającego ze Szwecji – Elliot Stenmalma.

Cała trójka rozpocznie treningi z drużyną 1 sierpnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO