Położenie Korony jeszcze trudniejsze

sobota, 19 listopada 2022 08:53 / Autor: Damian Wysocki

W piątek, dwa dni przed rozpoczęciem mundialu w Katarze, odbyło się ostatnie spotkanie PKO BP Ekstraklasy. W zaległym meczu 2. kolejki, Lechia Gdańsk pokonała u siebie Górnika Zabrze 2:1, co nie jest dobrym wynikiem dla Korony Kielce.

Taki rezultat nie zmienił położenia „żółto-czerwonych” w tabeli, którzy przerwę zimową spędzą na przedostatnim miejscu. Teraz tracą jednak więcej do bezpiecznej lokaty. To już nie trzy, ale cztery punkty – właśnie do Lechii, która zwycięstwo nad Górnikiem zagwarantowała sobie w ostatniej, szóstej minucie doliczonego czasu gry po bramce Łukasza Zwolińskiego. Do strefy spadkowej spadł Piast Gliwice.

Zmagania w PKO BP Ekstraklasie zostaną wznowione w ostatni weekend stycznia. Koronę czeka wówczas wyjazd na mecz z Legią Warszawa.