Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Polscy karatecy szlifują formę przed mistrzostwami świata w Kielcach

czwartek, 04 sierpnia 2022 21:34 / Autor: Damian Wysocki
Polscy karatecy szlifują formę przed mistrzostwami świata w Kielcach
Polscy karatecy szlifują formę przed mistrzostwami świata w Kielcach
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wielkimi krokami zbliżają się 7. Mistrzostwa Świata Karate w Kategoriach Wagowych, których gospodarzem będą Kielce. W ostatnich dniach reprezentanci Polski szlifowali formę w Dojo Stara Wieś.

Podczas krótkiego, czterodniowego obozu zawodnicy pracowali nad siłą, kondycją i technikami walki.

– Przygotowania idą zgodnie z planem. Widzimy energię, zaangażowanie, motywację. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, zrobimy wszystko, by zawodnicy na macie pokazali ducha walki, bo najważniejsze jest, by nie przegrać z samym sobą – mówi shihan Bogdan Lubos, trener – koordynator kadry narodowej.

Hala Legionów wypełni się karatekami i fanami tej sztuki walki w weekend 24 i 25 września. Na macie podczas 7. Mistrzostw Świata Karate w Kategoriach Wagowych staną najwybitniejsi karatecy z 40 krajów.

– O tytuły i medale będzie walczyć około 170 zawodników. Są to najlepsi na świecie, więc spodziewać się możemy niesamowitego widowiska. – Zaraz po mistrzostwach odbędzie się światowe seminarium karate. Dzięki temu, że mistrzostwa są w Kielcach, będzie mogło w nim wziąć udział wielu karateków z naszego kraju – zapowiada shihan Remigiusz Karpiński, Prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.

Sensei Tomasz Kęćko, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego mistrzostw i prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate podkreśla, że dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Urzędem Miasta Kielce, organizacja wydarzenia idzie pełną parą. Toczą się prace nad widowiskiem, które będzie uatrakcyjniało wydarzenie. Nagrywany jest teledysk do piosenki promującej mistrzostwa. Cały czas rozprowadzane są bilety, które można nabyć w Kieleckim Klubie Sportowym Karate.

– A lada dzień będzie można poczuć zew ducha mistrzostw. Przyjeżdża do nas kadra z Ukrainy i w poniedziałek na kieleckim Rynku przeprowadzimy wspólny pokaz. Zapraszamy wszystkich mieszkańców przed Ratusz o 10.30 – zachęca sensei Tomasz Kęćko.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO