[FOTO] Porażka Korony w sparingu z I-ligowcem

sobota, 25 czerwca 2022 13:47 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Korona Kielce przegrała 0:1 ze Skrą Częstochowa w trzeciej grze kontrolnej na Suzuki Arenie. Przed startem piłkarskiego sezonu 2022/2023 jeszcze sporo pracy przed drużyną prowadzoną przez trenera Leszka Ojrzyńskiego.

W 58. minucie drużyna gości wyszła na prowadzenie za sprawą gola, którego zdobył Kamil Lukoszek. Zawodnik pokonał Marcela Zapytowskiego mierzonym strzałem przy dalszym słupku zza pola karnego.

Podsumowując ten bezbarwny sparing, należy podkreślić, że żółto-czerwoni przez cały mecz stworzyli tylko trzy bramkowe sytuacje, których nie wykorzystali Bartosz Śpiączka, Dalibor Takáč oraz Piotr Malarczyk.

Korona wystąpiła w następującym zestawieniu:

(1 połowa) Konrad Forenc - Adrian Danek, Mario Zebić, Kyryło Petrov, Dawid Lisowski - Jacek Kiełb, Oskar Sewerzyński, Miłosz Trojak Dawid Błanik – Jakub Łukowski, Bartosz Śpiączka

(2 połowa) Marcel Zapytowski - Grzegorz Szymusik, Piotr Malarczyk, Radosław Seweryś, Roberto Corral - Jacek Podgórski, Marcin Szpakowski (74’ Hubert Szulc), Dalibor Takáč, Adam Deja, Szymon Majewski (74’ Janusz Nojszewski) - Evgeniy Shikavka (88’ Kacper Bojańczyk)

Korona Kielce – Skra Częstochowa - 0:1 (0:0)

Bramki: Kamil Lukoszek 58’

Żółte kartki: (Korona) Bartosz Śpiączka, Mario Zebić  – Jakub Saganowski(Skra)