Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Runda finałowa z kibicami! Na Suzuki Arenę będzie mogło wejść blisko cztery tysięcy fanów!

piątek, 29 maja 2020 09:56 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kibice wrócą na stadiony szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać i to w większej grupie od początkowych założeń. Od 19 czerwca trybuny będą mogły być wypełnione w dwudziestu pięciu procentach.

W piątek zostaną rozegrane pierwsze po osiemdziesięciodniowej przerwie mecze PKO Ekstraklasy. Kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem dowiedzieliśmy się, że rząd dał zielone światło na powrót kibiców na trybuny. Kilka dni wcześniej na biurko premiera Mateusza Morawieckiego trafił plan powrotu fanów, który przygotował Polski Związek Piłki Nożnej. Obecnie trwają prac nad uściśleniem protokołu.

– Chcemy, aby kibice wrócili na stadiony już 19 czerwca. Oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego protokołu, przy specjalnych procedurach. Trzeba określić zasady zakupów biletów, poruszania się po obiekcie, aby nie dochodziło do grupowania się osób. Stadiony będą mogły być wypełnione do 25 procent ich pojemności – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W ostatnich dniach prowadzone były intensywne prace.

– Jest mi niezwykle miło, że jako pierwszy kraj wprowadziliśmy protokół, który zakłada powrót kibiców na stadiony. Rząd i ministerstwo zgodziło się zwiększyć to, co jako federacja mieliśmy w planach. Teraz będziemy mogli zorganizować imprezy masowe. Potrzebujemy dwóch, trzech tygodni na to, aby wszystko odpowiednio dopilnować pod względem logistycznym. Nasz projekt jest szczegółowy, daje bezpieczeństwo wszystkim – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Takie rozwiązanie oznacza, że bez kibiców zostaną rozegrane tylko cztery kolejki PKO Ekstraklasy. 19 czerwca rozpocznie się runda finałowa. Wszystko wskazuje na to, że na Suzuki Arenę będzie mogło wejść maksymalnie 3850 osób.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO