Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Runjaić: Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem, dla nas porażką

sobota, 28 stycznia 2023 17:53 / Autor: Damian Wysocki
Runjaić: Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem, dla nas porażką
Runjaić: Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem, dla nas porażką
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W ostatnich dniach sporo mówiło się o fatalnym stanie murawy na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie w niedzielę Korona Kielce rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej PKO BP Ekstraklasy. – Ludzie, którzy za nią odpowiadają robili wszystko, aby poprawić jej stan – powiedział Kosta Runjaić, trener stołecznego klubu.

Murawa przy Łazienkowskiej 3 pozostawiała wiele do życzenia jeszcze podczas rundy jesiennej. Do wymiany ma dojść dopiero latem. „Zimowe” mecze będą zatem wyzwaniem dla drużyn przyjeżdżających do Warszawy. Boisko jest grząskie i nierówne. W takich warunkach Legia rozegrała ostatni sparing przed startem rozgrywek. W poprzedni piątek zremisowała 2:2 z niemieckim Magdeburgiem. W tym tygodniu starano się poprawić stan nawierzchni.

– Można podejmować różne działania, ale w pewnym momencie dochodzi się do granicy możliwości. Wiemy, że niewiele więcej będzie dało się zrobić do niedzieli. Oglądaliśmy boisko już wiele razy. Ludzie odpowiedzialni za murawę robili wszystko co w ich mocy, aby chociaż trochę poprawić jej stan. Koniec końców obie drużyny będą w niedzielę rywalizowały na takim samym placu. Kwestie boiska traktujemy bardzo poważnie. Mam na myśli wszystkich zainteresowanych, nie tylko pierwszy zespół. Dobry stan murawy wpłynie na lepszą dyspozycję drużyny. To jest pewien proces, który potrzebuje czasu. Jestem pewny, że znajdziemy rozwiązanie tego problemu – powiedział na przedmeczowej konferencji Kosta Runjaić.

Jego zespół jest zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia z Koroną. Po jesieni Legia jest wiceliderem rozgrywek, „żółto-czerwonych” czeka walka o utrzymanie. W przypadku zwycięstwa, warszawianie zmniejszą do siedmiu punktów stratę do prowadzącego Rakowa Częstochowa, który zaczął rundę od remisu z Wartą Poznań.

– Miejsca w tabeli nie są w tej chwili ważne. Dla każdej drużyny ta runda będzie bardzo ważna. Korona ma nowego trenera i dokonała kilku wzmocnień na rynku transferowym. Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem. Dla nas jeden punkt to porażka. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i po prostu wygrać. Musimy być skoncentrowani. Obserwujemy naszych rywali od dłuższego czasu. Sytuacja w ich zespole się ustabilizowała. Mają dobrą drużynę, wielu doświadczonych piłkarzy. Są groźni zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Niedzielny mecz to wyzwanie. Jeżeli wejdziemy na szczyt naszych możliwości, to zwycięstwo będzie w naszym zasięgu – wyjaśniał Kosta Runjaić.

Niedzielny mecz w Warszawie rozpocznie się o godz. 15 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

źródło: legia.com 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO