Skuteczny Karaliok, czerwony Moryto. PGE VIVE wygrało w Głogowie

wtorek, 20 listopada 2018 19:24 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 38:30. Kielczanie, którzy na Dolnym Śląsku zagrali bez pięciu zawodników, już po pierwszej połowie prowadzili 20:14. W drugiej części nie forsowali tempa i wygrali ją tylko różnicą dwóch trafień (18:16). Najskuteczniejszym zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" był Arciom Karaliok, który zdobył dziewięć bramek. W 43. minucie czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy mistrzów Polski przy rzucie karnym trafił piłką bramkarza w głowę.

Chrobry Głogów - PGE VIVE 30:38 (14:20)

PGE VIVE: Ivić, Cupara - Jachlewski 5, Fernandez Perez 3, Mamić 3, Kulesz 2, Jurkiewicz, D. Dujszebajew 2, Lijewski 3, Moryto 4, Bis 1, Karaliok 9.

PGE VIVE kolejny mecz rozegra w sobotę, kiedy w hitowym meczu 9. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w Hali Legionów zmierzy się z Barcą Lassą.