Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Targi udzielą pożyczki Koronie. Znamy jej kwotę

wtorek, 06 grudnia 2022 13:35 / Autor: Damian Wysocki
Targi udzielą pożyczki Koronie. Znamy jej kwotę
Targi udzielą pożyczki Koronie. Znamy jej kwotę
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Targi Kielce udzielą jednak pożyczki Koronie Kielce. Jej wysokość będzie niemal dwukrotnie wyższa od umowy reklamowej, którą strony podpisały w poprzednim tygodniu.

Kilka dni temu ogłoszono, że jeden z największych ośrodków wystawienniczych w kraju został sponsorem „żółto-czerwonych”. Umowa została podpisana do końca 2023 roku. W jej ramach klub będzie świadczył szereg usług marketingowych. Logotyp Targów znajdzie się na rękawku koszulki meczowej oraz strojach treningowych. Jak udało nam się ustalić, wartość kontraktu to milion złotych.

Wówczas wydawało się, że tym samym upadł temat ewentualnej pożyczki, o której mówiono wcześniej.

– Obie spółki rządzą się tymi samymi prawami. Jeśli dojdzie do pożyczki, to ona musi być zabezpieczona w odpowiedni sposób. Jej warunki muszą być rynkowymi. Znamy przepisy i będziemy się do nich stosować. Nie chcę jednak mówić o czymś do czego jeszcze nie doszło – powiedział nam Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce, jeszcze przed podpisaniem umowy reklamowej z Targami.  

Jak się okazuje, miasto oraz dwie podległe mu spółki nie zrezygnowały z wariantu pożyczki. W najbliższych dniach dojdzie do jego realizacji. Targi przeleją na konto „żółto-czerwonych” 1 milion 800 tysięcy złotych. Na razie nie znamy warunków oprocentowania. 

Klub potrzebował pilnego zastrzyku finansowego na spłatę zobowiązań. Przypomnijmy, Korona wystąpiła do miasta również z wnioskiem o dokapitalizowanie kwotą siedmiu i pół miliona złotych. Najprawdopodobniej nie dojdzie do tego w tym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO