Wysokie zwycięstwo Industrii Kielce w Piotrkowie

niedziela, 24 września 2023 17:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 6. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 45:26 . Najwięcej bramek dla kielczan - 8 - zdobył Paweł Paczkowski.

W porównaniu do ostatniego meczu z Kolstad miejsca Alexa Dujszebajewa, Igora Karacicia, Artsema Karaleka, Dylana Nahi oraz Arkadiusza Moryty zajęli Cezary Surgiel, Eliot Stenmalm, Paweł Paczkowski i Hakur Thrastarson.

Pierwszą bramkę w spotkaniu rzucił Paweł Paczkowski. Dwie udane interwencje zaliczył natomiast Miłosz Wałach. Po 5. minutach spotkania kielczanie prowadzili 6:4.

Przewaga mistrzów Polski zwiększała się z każdą minutą. Dzięki dobrej postawie bramkarza i wysokiej skuteczności w ataku po kolejnych 300 sekundach podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyszli na sześciobramkowe prowadzenie po trafieniu Tomasza Gębali - 11:5.

Gospodarze odrobili jednak część strat i po kwadransie przewaga gości stopniała do czterech trafień - 12:8.

Moment przestoju w grze kielczan nie potrwał jednak długo. Po dwudziestu minutach przyjezdni prowadzili 15:10. Pięć minut później Szymon Sićko wykorzystał rzut karny dając kielczanom dziesięć trafień zaliczki - 20:10.

Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 23:11 dla Industrii Kielce.

W drugiej połowie przewaga 20-krotnych mistrzów Polski wzrastała. Na piętnaście minut przed końcem meczu po skutecznym rzucie Szymona Sićki kielczanie prowadzili 36:19 .

Czterdziestą bramkę dla „żółto-biało-niebieskich” w 53. minucie zdobył Szwed Elliot Stenmalm. Tym samym po raz pierwszy w sezonie wszyscy zawodnicy Industrii Kielce grający w polu rzucili bramki.

Ostatecznie mistrzowie Polski pokonali w wyjazdowym meczu Piotrkowianina 45:26.