Zwycięstwo kieleckich koszykarzy. Pokonali Wisłę Kraków

sobota, 25 listopada 2023 18:51 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zawodnicy AZS UJK Kielce pokonali przed własną publicznością Wisłę Kraków 98:80 w 12. kolejce koszykarskiej 2. Ligi Mężczyzn.

Akademicy podchodzili do spotkania po czarnej serii siedmiu porażek z rzędu. Pierwsza kwarta miała niezwykle wyrównany przebieg i zakończyła się dwoma punktami przewagi gości (25:27). Zdecydowanie lepiej u podopiecznych Rafała Gila wyglądała druga kwarta. Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy kielczanie zbudowali dziesięciopunktową przewagę (48:38), by ostatecznie „dowieźć” ją do końca i prowadzić do przerwy 50:43.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była trzecia kwarta. Akademikom udało się zbudować dwudziestopunktową przewagę (78:58). Początek czwartej części gry to już dominacja kielczan, którzy prowadzili w pewnym momencie 29 punktami. Ostatecznie, po nieco słabszej końcówce, wygrali cały mecz 98:80.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Mieliśmy za sobą dobry tydzień i chłopaki dobrze wyglądali przed meczem. Byli skoncentrowani i skupieni. Na boisku realizowaliśmy wszystkie zadania. Graliśmy cierpliwiej w ataku, czego nie było widać w poprzednich spotkaniach. To pozwoliło na rozpracowanie obrony rywali. Grając dłużej, odnotowaliśmy jedynie siedem strat. Gratuluję chłopakom poświęcenia w defensywie. Robili to z pełną determinacją – mówił Rafał Gil, trener AZS UJK Kielce.

Punkty dla AZS UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 22; Piotr Łosiak – 15; Jakub Lewandowski, Oskar Lesisz, Piotr Osiakowski – 14; Dzmitry Makhnach – 13; Maciej Flisiak – 3; Dominik Wesołek – 2; Filip Karczemny – 1.

Akademicy przesunęli się na 11. pozycję w grupie C 2. Ligi Mężczyzn. Kolejny mecz kielczanie rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem, w niedzielę (3 grudnia) o godzinie 17 będzie MKS II Dąbrowa Górnicza zajmująca obecnie 12. miejsce w tabeli.