AUDYCJE
Dominik Łukasik: Wszystkie inwestycje, które realizujemy robimy dla dobra mieszkańców
O rewitalizacji zabytkowych kościołów parafialnych w Nawarzycach i Piotrkowicach, a także kluczowych inwestycjach podnoszących standard życia mieszkańców, mówił na antenie Radia eM Kielce Dominik Łukasik, burmistrz miasta i gminy Wodzisław.
Na rewitalizację obydwu kościołów z rządowego programu odbudowy zabytków gmina pozyskała w sumie 960 tysięcy złotych.
– Myślę, że bez tego wsparcia parafie nie udźwignęłyby tego zakresu prac, ten zakres prac byłby niemożliwy. Gminy również nie jest stać na to, żeby w takiej wysokości wspierać i odnawiać zabytki na terenie naszej gminy – dodaje Dominik Łukasik.
Burmistrz mówił w rozmowie również o budowie nowoczesnego Centrum Kultury i Biblioteki a także modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej oraz rozbudowie ośrodka zdrowia.
Posłuchaj rozmowy:





