Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Krzysztof Myśliński, Muzeum Historii Kielc: Jutro konferencja „Miasto w blasku kolegiaty”

środa, 13 października 2021 10:34 / Autor: Aleksandra Rękas

- Konferencja zaplanowana na 14 października jest częścią projektu „Miasto w blasku kolegiaty”. Przedsięwzięcie przygotowane jest wspólnie z Parafią Katedralną i Muzeum Diecezjalnym – mówił Krzysztof Myśliński, historyk z Muzeum Historii Kielc.

Jak dodaje,w ramach projektu już odbyła się konferencja „Ludzie kolegiaty”.

- Jutro i pojutrze kolejne wydarzenia organizowane wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach i Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas konferencji „Miasto w blasku kolegiaty” będziemy rozwijać wiedzę o początkach Kielc i początkach kolegiaty – wyjaśniał historyk.

To nie jedyne wydarzenia organizowane przez Muzeum Historii Kielc. Iwona Grabczak, historyk z  instytucji podkreśliła, że na kieleckim Rynku możemy obejrzeć wystawę plenerową.

- To rys lat 80., poruszający wiele wątków. Możemy zobaczyć, jak pokolenie lat 80. zdobywało pierwsze szlify w pracy, jak wyglądało ich dzieciństwo, na które duży wpływ miała polityka i wydarzenia społeczne. Są też zbiory fotografii zabawek, a także miejsc, w których spędzano wolne chwile – opowiadała historyk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO