Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Małgorzata Pawelec-Buras: GDDKiA realizuje inwestycję w województwie świętokrzyskim

poniedziałek, 21 czerwca 2021 10:30 / Autor: Aleksandra Rękas

- W zeszłym tygodniu podpisano umowę na budowę obwodnicy Opatowa. To inwestycja na którą kierowcy czekali bardzo długo – dwunastokilometrowa obwodnica, docelowo dwujezdniowa z odcinkiem drogi ekspresowej S74 - mówiła Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniała Małgorzata Pawelec-Buras, obwodnica ominie Opatów po południowo-zachodniej stronie, więc odciąży miasto od ruchu tranzytowego i spalin.

- Dzięki temu kierowcy na trasach numer 9 i 74 będą poruszać się znacznie szybciej i bezpieczniej. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na realizację tej inwestycji, w systemie „Projektuj i Buduj”. Prace powinny się zakończyć do 2025 roku – wyjaśniała rzecznik GDDKiA.

Jak dodała, w związku z aktualnymi przebudowami, w naszym województwie musimy w niektórych  miejscach liczyć się z utrudnieniami.

- Dotyczy to głównie przebudowy mostów na drodze numer 9, w miejscowości Brody Iłżeckie i Rudka.  Na drodze numer 79 – Samborzec i Polanów – wyliczała mówiła Małgorzata Pawelec-Buras.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO