Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Marcin Piętak, prezes ROT w Kielcach: Rok 2020 nie był dobry dla turystyki

wtorek, 12 stycznia 2021 08:52 / Autor: Aleksandra Rękas
Marcin Piętak, prezes ROT w Kielcach: Rok 2020 nie był dobry dla turystyki
Marcin Piętak, prezes ROT w Kielcach: Rok 2020 nie był dobry dla turystyki
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

- Regionalna Organizacja Turystyczna sprawdza jak wygląda sytuacja w obiektach turystycznych naszego województwa i stara się reagować na wszystkie potrzeby. Organizowaliśmy wiele spotkań, podczas których dyskutowaliśmy o tarczy pomocowej dla branży turystycznej, udało się także pozyskać finansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówił Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jedną z form wsparcia było niemal trzykrotne zwiększenie składki członkowskiej dla Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- Samorząd województwa dał nam w ten sposób potężny oddech i możliwość aplikowania do kolejnych programów, by turystyka w Świętokrzyskiem prężnie się rozwijała – zaznaczył Marcin Piętak.

Jak dodał, mimo obecnej sytuacji do naszego regionu wciąż przyjeżdżają turyści, by podziwiać Góry Świętokrzyskie.

- Choćby na szlaku Świętej Katarzyny pojawia się wiele osób z różnych miejsc Polski. Napawa to optymizmem, wskazuje, że ludzie mają potrzebę wyjścia z domu i spędzania czasu w otwartej przestrzeni. Nasz region może pochwalić się pięknymi miejscami i mamy nadzieję, że będą one nadal  przyciągały turystów jak magnes. Warto dodać, że wciąż otwarte pozostają obiekty sakralne – zaznaczył.

Posłuchaj całej audycji:

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO