Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Paweł Kwietniewski: Pragniemy uczcić setną rocznicę Cudu nad Wisłą w specjalny sposób

piątek, 07 sierpnia 2020 10:16 / Autor: Aleksandra Rękas

- Przed nami obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i jako organizacja będziemy celebrować je wyjątkowo. Przygotowujemy dwa wydarzenia, które podkreślą doniosłość tej uroczystości. Obędą się one w ciągu najbliższych dwóch tygodni – mówił Paweł Kwietniewski, dyrektor biura Fundacji im. Stefana Artwińskiego w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań będzie miało miejsce 13 sierpnia.

- Wtedy odbędzie się debata ekspercka o znaczeniu Bitwy Warszawskiej dla dziejów Polski i Europy. Organizujemy ją wspólnie z Warsaw Institute. Kolejne wydarzenie to kino letnie, czyli prelekcja filmu „Bitwa Warszawska. Zapraszamy 21 sierpnia wszystkich mieszkańców Kielc – zachęcał Paweł Kwietniewski.

Fundacja im. Stefana Artwińskiego w Kielcach chce zwrócić uwagę na niezłomność pokolenia, które brało udział w Cudzie nad Wisłą.

- Ci ludzie latami walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, potem musieli bronić jej przed bolszewickim najazdem. Chcemy zaszczepić w młodzieży miłość do kraju i poczucie, że Polska jest skarbem, o który trzeba szczególnie dbać. Wyrażamy to pragnienie w wielu akcjach, chociażby w tej, która odbyła się pierwszego sierpnia – mówił dyrektor biura Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO